Stovykla Kariuomenės dienai paminėti

Lapkričio 17-18 d. Jūrų skautijos „Divytis” nariai rinkosi KASP II-osios rinktinės kareivinėse, kur paminėjo Kariuomenės dieną.

Vakare vyko viktorina apie Karines jūrų pajėgas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Kova buvo įnirtinga, prireikė pratęsimo, tačiau nugalėtojai buvo išrinkti ir apdovanoti. Vyresniųjų grupėje I-ą vietą užėmė br. Kipras ir br. Klaidas, II-ą vietą Šlienavos jungtinis laivas, III -ą vietą Česlovo Kudabos laivas. Jaunesniųjų grupėje I-ą ir II-ą vietą užėmė Kpt. Povilo Labanausko laivo Kulautuvos ir Kauno įgulos, III -ą vietą Teodoro Reingardo laivas. Laužo programos metu laivų įgulos turėjo suvaidinti etiudus, panaudojant įvairius su kariuomene susijusius žodžius(pvz. bunkeris, palapinė, povandeninis laivas, rikiuotė). Buvo smagu žiūrėti, kaip išradingai skautai kūrė vaidinimus.

Kitą rytą kėlėmės anksti, nes laukė KASP instruktoriai. Iki pietų vyko ginkluotės, rikiuotės, judėjimo sausumoje mokymai. Reikėjo išardyti ir vėl surinkti ginklus, surengti pasalą, taisyklingai laikyti ginklą ir taikytis į taikinį. Trumpa pietų pertraukėlė ir vėl visi pasiruošę užsiėmimams. Laukė keturios užduočių stotelės: orientacinis, granatos mėtymas, šaudymas ir kliūčių ruožas. Nors oras buvo žvarbus, tačiau netrūko šypsenų ir gerų emocijų. Uždarymo rikiuotė, savanorių dovanos ir apdovanojimai.

Ačiū KASP 2-os rinktinės kariams savanoriams už įdomius ir naudingus užsiėmimus.

O mes dėkojame sesei Jurgitai Vingilienei už pasakojimą :)