Tyla – gera byla. Mūsų spalio veikla


Nors vasaros vėjai visas naujienas nupūtė kažkur visai kitur, tačiau dabar, rudenio vėjams sugrįžus,  jaučiamas ir naujienų gūsio sugrįžimas.

Šiandien, gražų šeštadienio vakarą, turime jums net 3 skirtingas naujienas – pasakojimus, atkeliavusius iš Marijampolės ir Kaišiadorių laivų bei Baltijos flotilės! 

*2017-10-26 d. į Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinę mokyklą susitikti ir pabendrauti su Marijampolės Jūrų skautijos ,,Divytis“ jauniausiais skautais atvyko daugkartinis Lietuvos, Europos ir net pasaulio motoakrobatikos čempionas Paulius Labanauskas!

Susitikimo metu turėjome galimybę betarpiškai pabendrauti su mūsų kraštą ir visą Lietuvą pasaulyje garsinančiu sportininku, stebėjome filmuotą medžiagą iš motoakrobatikos pasirodymų, sužinojome nemažai apie šį sportą, vaikai turėjo galimybę apžiūrėti ir pasimatuoti specialią aprangą, šalmą. Į susitikimą susirinko 20 jaunųjų skautų, kai kurie atsivedė ir savo tėvelius.

Paulius mums papasakojo apie svajones ir tikslo siekimą, apie tai, kaip vedami didelio noro, kruopštaus, atsakingo ir kantraus darbo galime pasiekti viską apie ką svajojame. Vaikai aktyviai įsiliejo į pokalbį šia tema, dalijosi savo mintimis, svajonėmis, taip pat galėjo patys paklausti rūpimų klausimų. Susitikimo metu vaikų parodytas entuziazmas ir susižavėjimo pilnos akys abejingomis nepaliko ir skautų vadovių Erikos Kilikevičienės bei Editos Papikaitės. Vadovės po susitikimo džiaugėsi, kad vaikai turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su garsiu sportininku, kuris pasidalijo gerąja patirtimi, mintimis, patarimais ir įžvalgomis su jaunaisiais skautais. Juk brangiausias dalykas, kurį galime dovanoti vieni kitiems, yra mūsų laikas. Po susitikimo ir pats sportininkas teigė, kad ,, Tai ką aš darau iš visos širdies ir matydamas jų susižavėjimo kupinas akis – tai yra didžiausias atlygis. Dėl to ir sportuoju dėl to ir gyvenu. Tai mane daro laimingu“.

Susitikimo pabaigoje jaunasis pasaulio motoakrobatikos čempionas vaikams pažadėjo surengti išskirtinį pasirodymą.

*Spalio 27 dieną, daugeliui skautų pamokos tarsi prailgėjo, nes visi su nekantrumu laukė ateinančios stovyklos “Skautišku keliu” Kaišiadoryse. Niekas nenutuokė, kokius nuotykius jie savaitaglį patirs.

Susirinkę skautai iš Kaišiadorių, Šlienavos, Kulautuvos, Kauno, Marijampolės, Paaluonio ir Raudondvario sudalyvavo rikiuotėje. Mūsų – net 80!! Smagu visus po vasaros vėl sutikti ir paplepėti :)

Vėliau skautai turėjo galimybę sudalyvauti “Just dance” arba karaokės vakare, žiūrėti filmą ar kalbėti apie projektus, lyderystę su Jūrų skautijos “Divytis” Pirmininku, o drąsiausi kelias valandas galėjo praleisti naktiniame žygyje, kur patyrė daug įtampos bei veiksmo, man leidosi į žvalgybinę misiją.

Nors skautiškas kilimėlis, tai ne karališka lova, bet gerai (o gal ir ne) išsimiegoję, skubėjome manšktintis. Po mankštos visi buvome aktyvūs ir geros nuotaikos – kaip tik geram šeštadieniui. Didžioji dalis skautų išėjo į lauką, kur vyko rytinė programos dalis: eidami iki poilsiavietės tvarkėme Kaišiadorių parką bei poilsiavietės gretas. Surinkome tiek daug šiukšlių, gamtai labai palengvinome naštą, o ir mums buvo geriau, nes juk skautams daryti gerus darbus gera:) Nors lietutis mus prausė, tačiau poilsiavietėje kūrėme laužą ir kepėme obuolių pyragus (aha, pyragas ir dar keptas lauže) bei zefyrus su dešrelėmis – tikrus skanėstus.. Vyresnieji skautai, kurie nėjo, liko salėj ir kalbėjosi apie projektus, kaip juos reikia rašyti su “Divyčio” pirmininku bei generavo idėjas, kaip viešinti skautus bei kaip paminėti įvairius renginius. 

Popiet, papildę savo pilvus, visi vėl gavę energijos išėjo į orientacinį, kurio metu apsilankėme dviejuose pažintiniuose punktuose su gidais: Brazauskų namuose ir Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje, kurioje maloni vienuolė įdomiai papasakojo apie katedros istoriją bei Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimo istoriją. Mūsų skautai – viskam pasiruošę: lietui lyjant tęsė orientacinį ir aplankė traukinių stotį, kareivių kapines, bučinio sieną, Matulionio aikštę ir vykdė įvairias smagias užduotis jame.

Atėjo vakarienės bei laisvo laiko metas… Daugelis valgė, o kiti dalinosi įspūdžiais. Kol vadovai planavo mūsų veiklas, mes iš vyresnių skautų mokėmės skautamokslio iki kol atėjo laikas dalyvauti patriotinės/jūrų kadetų krypties viktorinoje. Kol visi klausėsi br. Algimanto, keliems skautams vis nedavė ramybės jaudulys ir baimės jausmas.. O kodėl gi? Jie ruošėsi, rinkosi parašus ir ėjo į atestacinį, kur galėjo išsilaikyti kaklaraiščius.. Po valandos laiko, sužinojome, kad mūsų skautų gretas papildys dar keli (o tiksliau net 4 jauniai ir 9 bebriukai) nauji skautai! Ore kabojo neapsakomas džiaugsmo debesis.. Daugelio skautų veidus nupuošė didelės šypsenos! Apie 22:00 vyko laužo programa, visi dainavo bei džiaugės, kol skautų ausis pasiekė žodžiai, kad jau laikas miegoti.

Sekmadienio rytą skautai išsilaikę kaklaraiščius, kėlės ankščiau, bet tai jų nuotaikos nesugadino, visi laukė, kada gi pagaliau jie užsiriš savo pirmus arba antrus kaklaraiščius! Skautai įžodžius davė ant tiltelio, prie nuostabaus grožio ežero. Visų akys spindėjo ir jų diena prasidėjo labai gražiai! Grįžę skautai papusryčiavo, išsidalino laiškus.. Ir su didžiausiu liūdesiu visi skautai dalyvavo uždarymo rikiuotėje.. Buvo labai skaudu atsisveikinti su savo sesėmis ir broliais.. Daugelis čia patyrė įsimintinų nuotykių ir praleido nuostabiai savaitgalį.. Kol vieni liko tvarkytis, kitiems stovykla dar nevisai pasibaigė – mes prisiminėme šūkio dalį “Dievui” ir dalyvavome šv. Mišiose Kaišiadorių katedroje.

 

*Stovykla Ežerelyje. Pirmadienis.. atrodo eilinė diena, bet mes kupini jėgų suskubome autobusu į Ežerelį, kuriame vyks stovykla. Atvažiave ir įsikūrę visi pradėjo ruoštis linksmybėm – kas persirengti savo kostiumus ir išsidažyti veidą, kas žaisti žaidimus ir su nekantrumu laukti pradžios. Po poros valandų visi subėgo į salę, matėme visokių baisių būtybių, už kurių slepiasi linksmi vaikų veidai. Vakarop ruošiamės eiti į mišką pasivaikščioti, o iki  to žaidėme žaidimus, šokome bei žiūrėjome filmus. Vakare oras buvo puikus pasivaikščioti po mišką.. Grįžę pavakarieniavome,pažiūrėjome filmą ir visi draugiškai užmigome. Ir staiga atėjo antradienio rytas… atsikėlę žvalūs ir papusryčiavę suskubome tvarkyti mokyklos ir važiuoti namo. Po pietų jau buvo Kaune, kur mūsų visų keliai išsiskyrė.

 

Ačiū vadovei Editai, sesėms kaišiadorietėms Ugnei ir Miledai bei sesei Inetai už pasidalintus įspūdžius.

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *