Pavasarinis Kpt. P. Labanausko laivo plaukimas Jiesia

Linkėjimai iš Jiesios.

Nors ir žinojome, kad Jiesia nuo tilto į Prienus neva nebepraplaukiama, maršruto pradžią pasirinkome būtent nuo čia. Juk pats skautų Įkūrėjas yra sakęs, kad kas paprastam žmogui neįmanoma, skautui, gerai pasistengus, tai yra įveikiama.  O mes dar ir jūrų skautai ir iš Labanausko laivo.

Sunku patikėti, bet esant gana dar aukštam vandeniui  ir stipriai srovei, per dieną teįveikėme tik …9 km, tik jau temstant po 20.00 valandos praplaukę pirmąjį geležinkelio tiltą. Tačiau patyrėme kaip atrodo  natūrali upė ankstyvą pavasarį.  Ir kaip įveikti dažnai  visai nepraplaukiamas, upės vagą vieną po kitos ištisai dengiančias išvartas tarp greitai sruvančio molingo Jiesios vandens.  Beveik visur kitur Lietuvoje baidarių nuomuotojai benzopjuklu paruošia  masiniems ,,turistams“ išvartose vietas  baidarėms praplaukti.

Todėl  mums teko sunkiai, stiprioje srovėje skintis kelią pro smulkesnes šakas, sąnašų  užtvaras, jas praardant ar šokant pro medžių kamienus ar tarsi beždžionėms karstantis po tas medžio kamienų, šakų krūvas, kažkaip perkeliant, prakišant ir baidarę per jas. Kai buvo nebeįmanoma taip praplaukti, baidares teko iš upės vagos traukti į krantą ir dažnai apeinant net kelias užtvaras iškart, ilgais atstumais tempti pro krūmus, kelmus, žibuoklėmis ir kitais žiedeliais kai kur jau besipuošiantį  pakrantės mišką. Dviem ekipažams buvo net trūkusi kantrybė, ir jie, panaudodami virves ir kitas skautiškas gudrybes, buvo išsikėlę savo baidares virš aukštų Jiesios šlaitų ir jas kelis šimtus metrų tempėsi jau per lygią dirbamą žemę. Teko pasidžiaugti ir ilgesniais švariais upės gabaliukais, keleta gražių rėvučių. Tai įvairiai sukdamiesi, nors  vandenin vienam kitam ir kištelėjus kojas ar ir giliau įsmukus, kai kada iššokus iš į save staigiai įtraukiančio dumblo, overkilių, kurie oi nelabai gerai kuo baigtųsi, išvengti pavyko. Senokai mums įveikus tokį nelengvą antriukės maršrutą, dar  Jiesios tokiam aukštam vandeniui esant, ne tik nemažai pakrantės molio, daugybę šakučių šakelių tarp rūbų, šiek tiek įdrėskimų, bet ir daug stiprių įspūdžių pasivežė Ridas Kairys, Luka Ramanauskaitė, Dovydas Bernatavičius, Juozas Maščinskas bei Valdybos narys Mindaugas Ruočkus.

Šiuo žygiu kviečiame ir jus, kitų mūsų laivų jūrų skautus, pajudėti  į miškus, upes ir marias: pavasaris tikrai jau atėjo.