Kovo 11 – osios šeštasis pėsčiųjų žygis „Lietuvai – jaunąsias jėgas!“

Šiemet Jūrų skautija „Divytis“ su Kovo 11-osios gatvės bendrija ir Kauno Šv. Jurgio konventu bei žygio partneriais Kauno m. savivaldybės Gričiupio seniūnija, LŠS Vytauto Didžiojo II-oji rinktine, Lietuvos sąjūdžio Kauno taryba ir Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga 2018 m. kovo 3 d. Kaune pravedė Kovo 11-osios šeštąjį pėsčiųjų žygį „LIETUVAI- JAUNĄSIAS JĖGAS!‘‘.

Žygis buvo skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo ir mūsų šalies skautų veiklos šimtmetį, Laisvės kovų dalyvio generolo Adolfo Ramanausko-Vanago, Tėvo Stanislovo, Sąjūdžio metus. Kauno pilies kiemelyje žygio dalyvius pasveikino LR Seimo narys dr. Mindaugas Puidokas, Kovo 11-osios Akto signataras Audrius Butkevičius, Kauno m. savivaldybės Gričiupio seniūnė Jolanta Žakevičienė bei LŠS Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius, visuomenininkas Raimundas Kaminskas bei Jūrų skautijos ,,Divytis“ Pirmininkas Algimantas Malkevičius. Žygeivius į startą palydėjo politinis kalinys, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius ats. vrš. Romas Žemaitis.

Tikrai žiemiško šaltuko neišsigandę žygio dalyviai rinkosi 14 arba 30 kilometrų maršrutus, kuriuose buvo nurodyta iš viso net 74  lankytinų vietų. Mūsų organizacija dar  pateikė paruoštą šalia žygio maršrutų esančių virš 20 vietų aprašą, žymint ir Lietuvos skautų veiklos pėdsakus, registracijos patalpose pristatė savo veiklą foto nuotraukų parodėlę. Lietuvos sporto muziejuje ats. vrš. Romas Žemaitis žygeiviams  įteikė žygio diplomus ir ženklus. Čia juos  pasveikino  Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas dr. kun. Pauliaus Sauliaus Bytautas Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13- osios brolijos garbės pirmininkė Auksutė Ramanauskaitė Skokauskienė bei Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas.

Žygį, kuris skatino jaunimo ir kitų kauniečių, miesto svečių pilietinį sąmoningumą ir patriotizmą, supažindinant juos su svarbiausiais Lietuvos valstybės kūrimosi Kaune įvykiais ir asmenybėmis, pravesti padėjo jūrų skautė Erika Seričenkaitė, mūsų vadovai Jurgita Vingilienė, Vita Tamošiūnaitė, Giedrė Adomaitytė, Lina Butkutė, Liutauras Kušlys ir Algimantas Malkevičius. Pačiame žygyje dalyvavo Skrajojančio Olando, Erastosteno, Kpt. P. Labanausko laivų atstovai.